7
views

JUNIOR NATIONAL ATHLETICS CHAMPIONSHIP 2017 – DAY 4 – FINAL RESULTS

 

 

* New Meet Records
Boys
U 23 Long Jump 7.83 M LG Danajaya Sri Lanka Army
U 23 Triple Jump 16.13 M UPA Karunasinghe Sri Lanka Army
U 23 Hammer Throw 40.27 M HMAS Bandara Sri Lanka Army
U 20 Long Jump 7.52 M Nipun Kavindu Kaldera Loyola College – Kochchikade
U 20 Pole Vault 4.61 M K Napthali Joyson Arunodaya College – Alaweddy
U 18 400M 48.87 Sec KPT Ravishka Indrajith St Benedic’s College
U 18 110MH 14.41 Sec Sheshan Kariyawasam St Joseph’s College – Colombo 10
U 16 800M 1:59.82 Min Nuvan Danajaya Bulugahapitiya Berrewaerts College Ampitiya Kandy
U 16 100MH 13.63 Sec AG Anurada Srimal Berrewaerts College Ampitiya Kandy
Girls
U 23 200M 24.78 Sec PGN MadushIka Sri Lanka Air Force
U 23 55.10 M PGN MadushIka Sri Lanka Air Force
U 23 Pole Vault 3.40 M J Aniththa Mahajana College Tellippalai
U 20 Triple Jump 13.20 M BMH Prabopda Balasuriya Holy Family Convent Wennapuwa
U 20 400MH 1:01.68 Min DM Yamali Dulanjalee Abagamuwa Central College
U18 100M 12.26 Sec Sachini Divyanjalee Lyceum International School – Wattala
U 18 3000M 10:18.8 Min HMB Asmika Herath Kuliyapitiya Central College
U 18 2000M St Che 6:59.96 Min HMB Asmika Herath Kuliyapitiya Central College
U 18 Pole Vault 3.01 M C Herina Mahajana College Tellippalai
U 16 200M 25.88 Sec Sadeepa Henderson Gateway College – Rajagiriya
U 16 Long Jump 5.48 M S.H Sadini Kavisha Vijitha Central College
U 16 Shot Put 11.55 M Sarisha Gunasekara Ladies’ College – Colombo 07
* Equal Meet Records
U 23 200M 21.60 Sec HSS Kumara Sri Lanka Army
U 18 Pole Vault 4.20 M A Puvitharan Chavakachcheri Hindu College – Chavakachcheri
E: No: 401 10000 M Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1962 RD Kalpani Prasanthika Matara CC – Matara 40:28.59
2 2032 P Ruwini Bhagya Pathirana Sri Mihindu MV – Radawadunna 41:11.27
3 1984 DGSM Dahanayaka Sri Lanka Navy 45:06.83
4 2889 H Iresha Sandarenu Good Shepherd Convent – Panadura 47:55.41
5 2943 K Hirushi Umanda Unattached 49:18.36
6 2122 DNS Kulasooriya Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 50:56.78
E: No: 402 10000 M Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1940 RDHI Priyadarshani Sri Lanka Air Force 40:31.02
2 1945 KGMNA Kumari Sri Lanka Air Force 41:52.24
3 1941 TRS Priyadarshani Sri Lanka Air Force 44:32.52
4 1942 MKSK Piyathissa Sri Lanka Air Force 51:37.76
E: No: 403 Pole Vault Girls U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2380 C Herina Mahajana College Tellippalai 3.01 * NMR
2 2345 S Shankavi Chavakachcheri Hindu College – Chavakachcheri 2.80
3 2346 S Tharanika Chavakachcheri Hindu College – Chavakachcheri 2.70
4 2403 Imesha Udani Silva Newstead Girl’s College Negombo 2.60
5 2348 N Daksitha Chavakachcheri Hindu College – Chavakachcheri 2.60
6 2302 Nirmani Rajapaksha Ave Maria Convent – Negombo 2.50
7 2323 MK Nethmi Dulanjalee Vishaka BV – Sapugaskanda 2.50
8 2404 Samadi Thathsarani Silva Newstead Girl’s College Negombo 2.40
9 2349 R Janisa Arunodaya College – Alaweddy 2.30
E: No: 404 Triple Jump Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2009 GDN Nawarathne Sri Lanka Universities Sports Association 9.89
2 2011 D Ponnamperuma Sri Lanka Universities Sports Association 9.17
E: No: 405 Hammer Throw Boys U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 131 HMAS Bandara Sri Lanka Army 40.27 * NMR
2 24 SSD Perera Sri Lanka Air Force 35.62
3 219 C Jenojan Vavuniya DAA 31.53
4 122 WM Niyamal Nochiyagama Sports Club 30.09
E: No: 406 Shot Put Girls U 16 Final
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2584 Sarisha Gunasekara Ladies’ College – Colombo 07 11.55 * NMR
2 2585 Rheanna David Ladies’ College – Colombo 07 11.00
3 2648 KM Thisarani Sandunika A Rathnayake CC – Walala 10.71
4 2479 Ovini Chandrasekara Bishop’s College – Colombo 03 10.40
5 2812 MGN Mandini Yatiyana MV 9.89
6 2565 Poornima Perera Lyceum International School – Wattala 9.29
7 2526 Ashlene Kodippily St Bridgets Convent – Colombo 07 8.81
8 2814 Imasha Gamage Lyceum International School Gampaha 8.49
E: No: 407 High Jump Boys U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 402 PKV Rathnayake Dudley Senanayake CC – Tholangamuwa 2.00
2 352 SA Tharindu Dasun Mahinda College – Galle 1.95
3 619 BK Rashikan Ruwan Rahula National School 1.95
4 337 PHP Jayaranga Silva Nalanda College – Colombo 10 1.95
5 627 HMDC Bandara Sri Deerananda M.V Pilimathalava 1.90
5 486 S Chathursan Arunodaya College – Alaweddy 1.90
5 678 SAP Nimansala D Silva St Benedic’s College 1.90
8 574 K Chamod Laksamudra Mendis St Aloysius College Galle 1.85
E: No: 408 Javelin Throw Boys U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 862 KA Charuka Rukshan St Mary’s College – Chilaw 60.71
2 1213 RMLD Ranasinghe Bandaragama Collge Gampaha 60.34
3 1124 Tharindu Thushantha Perera Seventh Day Aduenhst High School 55.00
4 1123 HM Rihan Trincomalee DAA 52.96
5 947 RMPSWS Rajapaksha A Rathnayake CC – Walala 50.75
6 721 AUI Dayananda St Thomas College – Mt Lavinia 46.62
7 994 W Sanith Anjana Joseph Vaz College – Wennappuwa 46.54
8 1237 KGS Dilshan Bandara St Benedic’s College 45.45
E: No: 409 1500M Girls U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2389 HMB Ashmika Herath Kuliyapitiya Central College 4:45.73
2 2312 RG Subashini Premarathne A Rathnayake CC – Walala 4:51.22
3 2311 KMJ Menike Kanagarathna A Rathnayake CC – Walala 4:56.21
4 2308 EMP Nethmini Rathnayake A Rathnayake CC – Walala 5:00.87
5 2310 GDP Kalpani De Silva A Rathnayake CC – Walala 5:03.03
6 2340 WAKN Wickramasinghe Nuwaraeliya DAA 5:16.73
7 2309 RDG Niroshika Jayasinghe A Rathnayake CC – Walala 5:20.96
8 2262 Dewmini Kudawithanage Lyceum International School – Wattala 5:26.08
9 2371 KK Nirasha Maduwanthi Unattached 5:54.31
E: No: 410 1500M Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2083 BMIN Kumari Basnayake A Rathnayake CC – Walala 4:51.88
2 2085 JMGS Kumari Jayasundara A Rathnayake CC – Walala 5:02.19
3 2167 D Rupika Niroshanai Ambagasdowa President College Welimada 5:04.52
4 2082 BMC Kumari Basnayake A Rathnayake CC – Walala 5:11.20
5 2084 SMUIGM Sewwandi Weerasekara A Rathnayake CC – Walala 5:23.18
6 2112 Dilani Wijerathne Mahamaya Girl’s College – Kandy 5:39.90
7 2893 TMU Nisansala Kumari Welimada Central College 5:44.31
8 2067 Heshini Kavindi Irugalbandara Sirimavo Bandaranayake V. – Colombo 07 6:03.47
9 2133 M Sdvathdchadegni Vavuniya DAA 6:20.02
E: No: 411 1500M Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1990 HMN Nandasena Sri Lanka Army 4:48.62
2 1947 KDP Kumarage Sri Lanka Air Force 4:56.73
3 1948 AHMP Abeysinghe Sri Lanka Air Force 4:58.62
4 1970 WRARD Sewwandi Anuradhapura DAA 5:35.16
5 2008 GA Sewwandi Sri Lanka Universities Sports Association 6:20.18
E: No: 424 Triple Jump Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2158 BMH Prabopda Balasuriya Holy Family Convent Wennapuwa 13.20 * NMR
2 2069 Randi Cooray Gateway College – Rajagiriya 11.85
3 2130 DG Rashmi Nirodha Rajapaksha Central College Weerakatiya 11.63
4 2038 KK Ridma Nishadi Abeyrathna Darmashoka College – Ambalangoda 11.61
5 2064 WP Dulmini Kavindya Rajasinghe Central College Hanwella 11.40
6 2108 Gayani Paranamanage St Mary’s Convent – Matara 11.30
7 2087 Uthpala Dinakshi Vithanage Sri Dharmaloka College – Kelaniya 11.25
8 2119 NGAR Gunathilaka Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 10.98
E: No: 425 Hammer Throw Boys U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 476 S Piragasraj Jaffna Heartly College 25.17
2 475 Y Jatharthan Jaffna Heartly College 25.15
3 447 R Sujeevan Jaffna DAA 24.44
4 500 WM Janith Bandara Rahula College – Matara 21.75
5 505 Thamindu D Suraweera Rahula College – Matara 17.42
6 443 HKKD Nishantha Mudunkotuwa East V. – Parakaduwa 17.23
E: No: 436 Javelin Throw Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1965 HN Lakmali Sri Lanka Air Force 35.67
2 1960 JADP Chamathka Handapangoda MV 34.17
E: No: 439 Triple Jump Boys U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 162 UPA Karunasinghe Sri Lanka Army 16.13 * NMR
2 138 AGGM Ariyarathna Sri Lanka Army 14.93
3 27 HMGM Kulaherath Sri Lanka Air Force 14.54
4 108 DDP Srimal Kumara Wijemanna Gampaha DAA 14.19
5 186 UWSN Frenando Puttlam DAA 13.99
6 188 S Frenando Sri Lanka Army 13.72
E: No: 440 High Jump Girls U 20 Final
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2164 Purnima Gunarathna Leeda International School Panadura 1.78
2 2040 Shenali Weerapperuma St Lawrence’s Convent – Colombo 06 1.66
3 2069 Randi Cooray Gateway College – Rajagiriya 1.55
4 2059 Dimuthu Sandunika Lyceum International School – Wattala 1.55
E: No: 441 Discuss Throw Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2123 MPB Asiri Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 29.65
2 2076 Jaane Gayana De Silva Ave Maria Convent – Negombo 28.88
3 2120 SS Madushani Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 28.41
4 2066 TWA Rasanja Thathsarani Rajasinghe Central College Hanwella 25.01
E: No: 442 400M Girls U 16
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2835 K Shanika Lakshani Holy Cross College Gampaha 59.48
2 2615 HG Nethmi Nimsara Hambantota DAA 1:00.31
3 2702 B Sayuri Lakshima Mendis Marry Immaculate Convent – Tudalla 1:00.66
4 2671 HAAP Hettiarachchi Viharamahadevi GC – Kandy 1:00.71
5 2574 Rashmi Sudasinghe Lyceum International School – Nugegoda 1:03.66
6 2477 Siyaara De Silva The British School in Colombo 1:04.12
7 2821 GDSC Panduka Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 1:05.02
8 2646 WG Nipuni Sandunika A Rathnayake CC – Walala 1:07.75
E: No: 443 400M Girls U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2429 UKSC Padmasiri Bandara St Joshep’s Balika Maha Viddyalaya Kegalle 57.38
2 2358 SA Kavindaya Thathsarani Abagamuwa Central College 58.59
3 2309 RDG Niroshika Jayasinghe A Rathnayake CC – Walala 1:00.18
4 2400 KGMF Comester Holy Family Convent Wennappuwa 1:01.71
5 2830 PBS Pushpalatha Ebilipitiya President College 1:01.72
6 2246 Filzah Farouk Gateway College – Rajagiriya 1:03.22
E: No: 444 400M Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2137 DM Yamali Dulanjalee Abagamuwa Central College 56.87
2 2079 KGDM Shamali Kumarasinghe A Rathnayake CC – Walala 58.32
3 2142 WHM Fernando Sri Lanka Navy 59.34
4 2062 Romeshi Ishara Lyceum International School – Nugegoda 1:00.41
5 2173 MD Devindi Thrushika Vijitha Central College 1:01.35
E: No: 445 400M Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1937 PGN MadushIka Sri Lanka Air Force 55.10 * NMR
2 2004 MO Udayangani Welimada Central College 56.17
3 1991 EPK Madushani Sri Lanka Army 56.42
4 1266 APMSK Abayarathna Kegalle DAA 58.10
5 1998 KAN Hansani Sri Lanka Army 58.67
6 2015 GWLG Herath Kandy DAA 1:05.78
E: No: 446 400M Boys U 16
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1880 BANS Isuru Kaushaya Ananda Sastralaya – Mathugama 52.49
2 1343 WD Kavindu Anjana Buthpitiya Maha Vidyalaya 52.50
3 1363 KH Menusha Dinu Sachintha Vijitha Central College 53.11
4 1678 Navin Perera Lyceum International School – Wattala 53.42
5 1313 Yohan Sri Hanshaka Darmapala Vidyalaya 53.51
6 1448 Navishka Sandech St Sebasthiyan College Moratuwa 54.75
E: No: 447 400M Boys U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1231 KPT Ravishka Indrajith St Benedic’s College 49.03 *NMR 48.87 SF:01 E:N:417
2 1245 PNT Auchithya St Benedic’s College 50.06
3 1239 DM Bogoda St Benedic’s College 50.67
4 835 H Adeesha Anjan Lumbini College – Colombo 05 50.93
5 1044 Sanji Poobalakumar Lyceum International School Rathanapura 51.24
6 1045 OAA Dalpadadu St Anthony’s College – Kandy 52.28
1238 Manusha Priyashan Dias St Benedic’s College DQ
E: No: 448 400M Boys U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 365 PMWG Tharusha Dhananjaya Lumbini College – Colombo 05 47.44
2 544 S Aruna Darshana Weera Keppetipola National School 48.45
3 586 PMPL Kodikara Maliyadewa BV – Kurunegala 48.57
4 333 PD Pasindu Mihiranga Nalanda College – Colombo 10 48.75
5 566 P Harriprashanna Trinity College Kandy 49.07
6 332 Pabasara Niku Nalanda College – Colombo 10 49.16
7 684 Shiran Anjero Jeganathan St Benedic’s College 50.05
8 688 RTAD Sammi Lakshan St Benedic’s College 51.11
E: No: 449 400M Boys U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 115 Chamika Weerawardana St Anthony’s College – Kandy 48.45
2 37 KAR Theekshana Sri Lanka Air Force 48.92
3 50 Rajitha Neranjan Rajakaruna Darmapala Vidyalaya – Pannipitiya 49.20
4 39 SADKK Samarasinghe Sri Lanka Air Force 49.37
5 100 RP Priyantha Pushpakumara Hambantota DAA 49.80
6 32 MKC Maduranga Sri Lanka Air Force 50.66
7 97 RM Nilukshan Madawa Puttlam DAA 50.75
8 178 RJRN Rajakaruna Sri Lanka Army 51.74
E: No: 450 100M Girls U 16
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2558 Sadeepa Henderson Gateway College – Rajagiriya 12.66
2 2482 Dilmi Danusha Yashini Dahanayaka Yasodara Vidyalaya – Colombo 07 12.92
3 2764 Stephnie Fernando Good Shepherd Convent – Kandy 13.10
4 2563 Himasha Fernando Lyceum International School – Wattala 13.22
5 2758 Senuri Anuththara Dramapala Vidyalaya 13.27
6 2724 Sadevni Dahamya Liyanage Presbyterian Girls Natiornal School 13.31
7 2762 RM Nethmi wimalarathna St Joseph’s Balika M.V Kegalle 13.35
8 2632 BMA Supipi Repaya Ave Maria Convent – Negombo 13.37
E: No: 451 100M Girls U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2261 Sachini Divyanjalee Lyceum International School – Wattala 12.26 * NMR
2 2428 TM Madara Piumini Weerasooriya St Joshep’s Balika Maha Viddyalaya Kegalle 12.46
3 2248 Natalie Malpana Gateway College – Rajagiriya 12.54
4 2226 Sendaru Perera Musaeus College – Colombo 07 12.81
5 2245 Shelinda Jansen Gateway College – Rajagiriya 12.82
6 2336 WG Iwanthi Emeshika St Mary’s Convent – Matara 12.92
7 2208 liza Harrige Royal Institute – Colombo 05 13.37
E: No: 452 100M Girls U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2086 DT Amasha De Silva Swarnamali Girl’s College – Kandy 12.23
2 2068 Sharmila Jan Gateway College – Rajagiriya 12.48
3 2111 F Safiya Yamic Viharamahadevi GC – Kandy 12.77
4 2099 ENRD Zoysa Siriwardana Southlands College – Galle 12.82
5 2143 WSH Fernando Sri Lanka Navy 12.99
6 2177 SRP Nuwanjala Maduwanthi Dankotuwa Balika MV 13.09
7 2173 MD Devindi Thrushika Vijitha Central College 13.15
8 2125 DMA Shiwanthi Sumana Balika Vidyalaya Rathnapura 13.51
9 2138 PA Isurangi Sithara Abagamuwa Central College 13.57
E: No: 453 100M Girls U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 2004 MO Udayangani Welimada Central College 12.58
2 1957 S Elizabeth Ruweesha Fernando Unattached 12.70
3 1939 KKT Heshani Sri Lanka Air Force 12.82
4 1987 DDS Thilakarathna Sri Lanka Navy 15.41
5 1988 KLDN Karadana Sri Lanka Navy 15.50
E: No: 454 100M Boys U 16
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1691 HS Malwanna Mahinda College – Galle 11.54
2 1541 KDTD Kulasinghe St Thomas College – Mt Lavinia 11.61
3 1589 Shemal Milinda Perera St Mary’s College – Chilaw 11.61
4 1386 Risinu R Liyanage Richmend College Galle 11.62
5 1631 Adhija Alahakoon Gateway College – Rajagiriya 11.67
6 1359 Thuthimal Madugalla Colombo International School Kandy 11.78
7 1320 W Hirusha Heshan Mendis Abesekara Siddhartha M.M.V Balapitiya 11.79
8 1474 WAJ Sandeep Visitanperuma Sri Benedict’s Colleg 12.07
E: No: 455 100M Boys U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 1078 TM Suraj Dinusha EMB/Moraketiya Maha Vidyalaya 10.87
2 923 YCM Yodasinghe St Mary’s College – Kegalle 10.98
3 864 Anupa Liyanagunawardane Royal College – Colombo 07 11.17
4 1242 W Yohan Danushka Silva St Benedic’s College 11.20
5 1031 Anvindya Vipun Gamage Rahula College – Matara 11.36
6 912 Ramesh Malshan Maris Stella College – Negombo 11.40
E: No: 456 100M Boys U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 491 PGGC Ranaweera St Sylvester’s College – Kandy 10.95
2 361 Asiri Wanigasekara Gateway College – Rajagiriya 11.01
3 501 GK Darshana Navod Rahula College – Matara 11.12
4 674 ASM Safan Abukkagama Muslim MV – Monnekulama 11.13
5 331 LKS Perera Nalanda College – Colombo 10 11.14
6 348 Chamindu Prabath Lyceum International School – Wttala 11.21
7 682 W Lahiru Nirman Cooray St Benedic’s College 11.22
8 583 HD Pasindu Dimuth Gayashana Gurukula College Kalaniya 11.29
E: No: 457 100M Boys U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance Remarks
1 31 K Kavinda Sri Lanka Air Force 11.03
2 165 RVTF Udayar Sri Lanka Army 11.04
3 247 Arosha Isuranga Kariyawasam Unattached 11.23
4 125 SDAD Sadaruwan Sri Lanka Army 11.29
5 111 PACL Kumara Anuradhapura DAA 11.35
6 189 SP De Soysa St Thomas College – Matara 11.46

 

E: No: 458 1500 Boys U 18
Place BIB Name of Athlete School Performance
1 1008 HG Sasindu Sankalpa Makandura CC – Makandura 4:19.38
2 1011 EA Hasitha Piyumal Makandura CC – Makandura 4:20.14
3 945 SGVSS Densil A Rathnayake CC – Walala 4:21.91
4 949 PGMI Pradeep Kumara A Rathnayake CC – Walala 4:22.31
5 1024 WGIL Jayathissa St Sylvester’s College – Kandy 4:27.67
6 946 AWGLS Ekanayaka A Rathnayake CC – Walala 4:29.52
7 1152 VAC Sanoj Vidyartha College Kandy 4:30.62
8 838 Dimuthu Lakshan Perera St Thomas College – Kotte 4:35.24
9 1021 HMTD Ekanayake St Sylvester’s College – Kandy 4:36.17
10 1140 GD Nuwan Sanjaya Sri Rahula College Katugasthota 4:38.41
E: No: 459 1500M Boys U 20
Place BIB Name of Athlete School Performance
1 327 DGBM Vikum Sankalana St Mary’s College – Negombo 4:06.17
2 498 BSRT Bulugahapitiya Dharmaraja College – Kandy 4:07.02
3 344 Gayan Tharuka Bandara Lyceum International School – Wttala 4:07.15
4 530 GH Mahil Sandeera Kumara Aloysius National College Rathnapura 4:08.97
5 427 KAK Madushanka A Rathnayake CC – Walala 4:12.14
6 513 PDG Lasantha Dharmapala MV – Bandarawela 4:16.95
7 553 GDCD Alwis Sri Rahula College Katugasthota 4:25.64
8 369 MD Hansaka Prabath Siri Piyarathana CC – Padukka 4:25.28
E: No: 460 1500M Boys U 23
Place BIB Name of Athlete School Performance
1 59 GR Chathuranga Sri Lanka Army 3:57.70
2 53 HMEUB Herath Sri Lanka Army 3:59.34
3 129 SMVS Dishan Sri Lanka Army 3:59.93
4 43 ADL Prathapa Sri Lanka  Air Force 4:00.63
5 192 MGSI Umayanga Vidyartha College Kandy 4:00.67
6 44 WPM Samaraweera Sri Lanka  Air Force 4:00.82
7 204 L C Gunarathna Berrewaerts College  Ampitiya Kandy 4:01.79
8 140 KDNC  Wijesinghe Sri Lanka Army 4:07.56

Comments

comments